CBX Spoon od Cardbox Packaging získala ocenění na OBAL ROKU 2020

ob

S potěšením oznamujeme, že naše společnost, Cardbox Packaging, je vítězem české národní obalové soutěže OBAL ROKU 2020 v kategorii Potraviny. Naše lžička, která byla vytvořena ve spolupráci se společností Greiner Packaging GmbH, je vyrobena výhradně z lepenky, je plně recyklovatelná, a tím pomáhá snížit celosvětové používání plastů. Vzhledem k zákazu jednorázových plastových příborů v EU v letech 2021-2022 je naše lžička inovativním a ekologickým řešením, přestože je potištěna i polakována. Použitý materiál neobsahuje žádné stopy plastu a je 100% bezpečný pro přímý kontakt s potravinami i ústy.

Oficiálně budeme oceněni 15. října na galavečeru kongresu OBALKO v Praze.

 

INOVACE V DANÉ KATEGORII

Produkt CBX Spoon je chráněn jako užitný vzor. Naše společnost s Greiner Packaging GmbH tak vlastní výhradní výrobní práva. Slibná alternativa k plastovým lžičkám na potraviny má již nyní dobrou odezvu od zákazníků. Ačkoliv je doba použitelnosti výrobku omezena, svůj účel 100 % splňuje.

TECHNOLOGIE

Produkt je vyrobený z hladké lepenky. Díky vytvarování, představujícího lžičku, je pokrm dobře zachycený v jejích okrajích a nepřepadává. Daný produkt prozatím neumožňuje nekonečné či dlouhodobé používání, z toho důvodu se řadí do klasických jednorázových produktů foodservisu s omezenou životností.

PREZENTACE K PRODEJI/MARKETING

Tím, že je lžička lehce složitelná, ji lze dobře umístit na výrobek, vložit do víčka jogurtu, apod. Jedna z dalších výhod CBX Spoon, mimo ekologické okolnosti, spočívá v možnostech potisku, které tvoří nepřehlédnutelné sdělení spotřebitelům.

CONVENIENCE

Lžičky se zákazníkům dodávají strojově složené na polovinu. Spotřebitel může velmi snadno produkt rozložit a prakticky ihned začít používat. Složením se zabezpečuje i logistika a ochrana výrobku, jelikož ve složeném stavu je šance na poškození konstrukce minimální.

DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Od 1.1.2021 jsou zakázané jednorázové plastové příbory ve Francii a od 2022 v celé EU. Tímto jsme dali vzniku vhodné alternativě, jejíž existence má slibnou budoucnost, vzhledem k četným výhodám materiálu z hladké lepenky.

 

Neváhejte nás kontaktovat pro detailnější informace!

 

obal roku 2020 obal roku 2020

Latest news